Zeytinyağıyla Gelen Muhteşem Saçlar

Zeytinyağıyla Gelen Muhteşem Saçlar
22 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 404 kez okundu.

Eğer saçlarınızda kepek var ve bir türlü kepek geçmiyorsa zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Limon suyu kepekleri yumuşatır ve zeytinyağı da saç derisindeki tabakayı nemlendirir. Kepek problemi genelde kurumuş saç derisinde daha çok görülür. Saçlarınıza uyguladığınız limon suyu ve zeytinyağı karışımını kafanızda 15-20 dakika kadar bekletin ve ardından saçlarınızı güzelce sabunlayın. Haftada bir kere uygulayacağınız bu saç maskesi tarifi ile saçlarınızda kepekten eser kalmayacaktır.

Daha Kuvvetli Saçlar için Zeytinyağı

Saçlarınız için nemlendiricileri bir kenara koyun ve bu saatten sonra zeytinyağı kullanın. Zeytinyağı, saçlarınızın kaybettiği nemi ve sağlığını geri verecek aynı zamanda da daha güçlü ve parlak saçlar geriye bırakacaktır. Zeytinyağı içerisinde bulunan A ve E vitamini sayesinde saçlara antioksidan görevi yapacak ve saçlarınızdaki keratinin korunmasını sağlayacaktır.

Kuru Saçlara Zeytinyağı Masajı

Eğer saçlarınızda kuruluk ve yeterince beslenmediğini gözlemliyorsanız aynı zamanda saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız zeytinyağı ile saçlarınıza yağ terapisi yapabilirsiniz. Bir çay bardağının yarısına kadar zeytinyağı dökün ve saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak uygulayın. Saçlarınıza zeytinyağı ile masaj yaptıktan sonra 20 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve bol şampuan ile yıkayın. Saçlarınızın nemlenmesi daha kolay olacak ve kısa sürede saçlardaki ve saç derisindeki kuruluk gidecektir.

Kısa saçlara sahipseniz ve saçlarınızı bir an önce hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız saçlarınıza zeytinyağı uygulaması yapabilirsiniz. Zeytinyağı , saçların yeniden çıkmasına destek olmakla beraber saçları hızlı uzatan bitkisel yağlardan bir tanesidir. Yüzyıllardır kullanılan zeytinyağı saçların bir çok problemine çözüm olmaktadır. Özellikle saçlarda bulunan kuruluk ve kepeklenme gibi problemleri ortadan kaldıran zeytinyağının seçiminde saf zeytinyağı bulunmasına özen göstermenizde fayda vardır. Saçlarınıza uygulayacağınız zeytinyağı kullanımı sonrasında saçlarınıza olan güveniniz tekrar geri gelecektir. Bunların dışında saç derisinde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı bir tabaka oluşturur. Bu nedenle saç bakımı için haftada bir kere saçlarınızı zeytinyağı ile masaj yaparak yıkamanız çok iyi gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git