Yüz Güzelliği İçin Öneriler

Yüz Güzelliği İçin Öneriler
30 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 523 kez okundu.

Yüz güzelliği için ne yapmalı sorusunun cevabı için bir takım araştırmalar içerisine girildiğinde, karşımıza hem alternatif tıp açısından, hem tıbbi geçerlilik açısından hem de dini inançlar doğrultusunda yapılması gerekenler açısından pek çok seçenek karşımıza çıkmaktadır.

 

Yüz güzelliği için denenecek pek çok doğal maske, bir çok güzellik merkezlerinde uygulanacak tıbbi uygulamalar (ışıltı verdirme, gerdirme, toparlama vb.) ve Müslümanlık inancı içerisinde yüz güzelliği için okunacak dualar, yüz güzelliği için sureler ve yüz güzelliği için zikir çekme durumları da gözümüze çarpmaktadır.

Vücudumuzda her bölgenin bakımının gayet önemli olmasına karşın, yüz bölgesinin bakımı diğer tüm bölgelerin bakımının daha ön planda tutulmasını sağlamaktadır. Yani her ne kadar bakımlı ayaklara, bakımlı saçlara ya da bakımlı ellere sahip olsak da; dışarıdan bakıldığında yağlı, kızarıklık ve lekelere sahip veya sivilceli bir cilde sahip olmamız estetik açıdan bizi direkt olarak eksi noktalara çekecektir.

Yüz güzellik sırları uğruna yapılabilecek ilk adım, yüzü komple bir temizleme sütüyle tertemiz hale getirmektir. Bu temizleme sütlerini mümkünse cildiniz için yaptığınız araştırmalar neticesinde seçmeli, hatta mümkünse bir dermatologla görüşüp onun tavsiyeleri sonucunda bir ürün seçimi yapılmalıdır.

 

Alınacak temizleme sütünün yüze uygulanması aşamasında aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uygulama yapmaya da özen göstermeniz gerekmektedir.

Cildimizin zinde ve güzel bir yapıda kalabilmesi için önemli hususlardan biri de kan akışının sürekli olarak devir daim olmasıdır. Sabah uyandıktan hemen sonra yatakta iki dakika boyunca bütün uzuvlarınızı gerdirerek kan dolaşımınızı hızlandırmanız önerilmektedir.

 

Aynı şekilde bu gerdirme işleminden sonra mevsim ne olursa olsun, odanızın penceresini açarak daha zinde ve daha canlı cilt yapısına kavuşmanızda size havanın yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Vücudunuzda oluşacak dolaşım sisteminin canlandırılması ve diğer sistemlerin erken saatte aktivize edilmesi dolaylı olarak yüz güzelliğinize de yansıyacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git