Tırnak Soyulması Ve Tedavisi

Tırnak Soyulması Ve Tedavisi
11 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 488 kez okundu.

Tırnak soyulmasının nedenleri araştırıldığında, karşımıza pek çok sebep çıkmaktadır. Tırnak soyulmasının nedeni başlıca olarak vücutta meydana gelen vitamin eksiklikleri, ilaç kullanımları ve tırnakların kimyasını etkileyecek her türlü içerikle temas halinde bulunulmasıdır.

Tırnak soyulması ne eksikliği sorusunun cevabı da bu yüzden vitamin ve mineral eksiklikleri olarak verilebilmektedir.

Sonuç olarak normal şartlarda dudak soyulmasına ne iyi gelir, el soyulmasına ne iyi gelir ya da yüz soyulmasına ne iyi gelir gibi soruların cevapları da sıklıkla araştırılıyorsa, aynı şekilde kadınlar için tırnak soyulmaları da hem her şeyden önce eksik bir sağlık unsurunu ifade eden bir görüntü olduğundan hem de estetik açıdan pek hoş gözükmediğinden mutlaka çözüm bulmak istedikleri durumlardan bir tanesidir.

Bu durumların sağlıklı bir şekilde bulunabilmesi adına öncelikle tırnak soyulmasının sebeplerini bilmek çok önemlidir. Bu sebeplerden başlıcaları şunlardır;

İlaç kullanımı : Bazı ilaçların içeriğinde tırnakları kurutucu etkiler bulunmaktadır. Kullandığınız bir ilaç varsa ve kullandığınız süreçler içerisinde tırnaklarınızda soyulmalar meydana geliyorsa, yapmanız gereken doktorunuzla görüşüp ilacın değişimini sağlayarak tırnaklarınıza zarar vermeyecek muadil bir ilacın kullanımına geçmektir.

İklim değişikliği : Çok sıcaktan çok soğuk bölgeye seyahat etmek ya da tam tersi durumlarda tırnaklarda soyulmalar görülebilmektedir. Bunun sebebi aşırı soğuk havaların ya da aşırı sıcak havaların tırnakların kendi katmanlarında kuruma yaratması ve bunun sonucunda da soyulma meydana getirmesi durumu ortaya çıkmaktadır.

Kimyasal maddeler : Özellikle temizlik esnasında tırnaklarımızın sıklıkla temas ettiği kimyasal temizlik maddeleri, tırnakların üst katmanlarını ciddi anlamda tahriş ettiğinden tırnakları kurutarak soyulmalarına neden olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git