Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Öneriler

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Öneriler
29 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 578 kez okundu.

Yeni yılda en sık alınan kararlardan biri sigarayı bırakmaktır. Bu yepyeni yılda kişinin kendine vereceği en güzel hediyelerden biri sigarayı bırakmaktır ama maalesef  bu süreç kişiyi oldukça zorlayan bir dönemdir. Bu sürecin zorlayıcı etkilerini azaltacak ve sigarayı bırakmanızı kolaylaştıracak altın değerindeki önerilerimize göz atmanızda fayda var.

İlk kural kendine güvenmek… Sigarayı bıraktığınıza ve artık hayatınızda olmayacağına kendinizi inandırın. Güçlü ve başarılı bir kişi olduğunuzun farkına vararak, başarılarınıza bir de sigarayı bırakmayı ekleyin.
Bir kağıda size göre sigarayı bırakmanın artıları ve eksilerini yazın. Emin olun artılarından çok daha uzun bir liste ortaya çıkacaktır ve bu sizi motive edecektir.
Kendinize bir egzersiz programı hazırlayın. Spor yapmak sigaranın daha az aklınıza gelmesini  ve sigara kullandığınız dönemde vücudunuzda zarar gören bölgelerin daha hızlı tamir edilmesini sağlayacaktır.
Dişinizi düzenli olarak fırçalayın, naneli sakız çiğneyin.
Sık sık zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte sigarayı bırakırsanız, motive olmanız kolaylaşacaktır.
Sigaradan tamamen kurtulduğunuzda kendinizi ödüllendirin.
Su tüketiminizi 2 katına çıkarın. Su içmek yemek yeme isteğinizi azaltacak, vücudunuzdan zararlı toksinlerin atılmasını sağlayacak ve sigara içme isteğinizi azaltacaktır.
En çok canınız ne zaman sigara içmek istiyor? Yemekten sonra, canınız sıkıldığında, sinirlendiğinizde ya da sevindiğinizde? Böyle zamanlarda sizi mutlu edecek başka şeyler keşfedin.
Size sigara ikram edilirse bıraktım yerine, kullanmıyorum demeyi tercih edin.
Sigaranın zararlarının konu edildiği makaleler, yazılar okuyun ve kedinizi sigara karşı soğutun.
Sağlığınızın, sigaradan çok daha önemli olduğunu kendinize hatırlatın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git