Sevginizi Hak Ediyormu Kontrol Edin

Sevginizi Hak Ediyormu Kontrol Edin
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.218 kez okundu.

Sevgimizi hak edecek bir insan bulmak gerçekten zor… Hepimizin hayalleri arasında mutlaka vardır bizi gerçekten seven, değer veren, doğru insanı bulmak…Genelde çoğunluk şansım yok, inceldiği yerden kopsun gibi düşüncelerle yok yere kendini üzer.Aslında ufak tefek detaylarla en baştan sizi hak edip etmediği belli oluyor. Sadece biraz dikkat lazım. Eğer sizde aşık olduğunuzu düşünüyorsanız, onun için çeşitli fedakarlıklar yapıyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var. İp uçlarını takip ederek doğru insan olup olmadığını anlayabilirsiniz 🙂

Karşınızdaki insan size her fırsatta ”Seni seviyorum” diyor. Gerçekten çok romantik… Ancak sözcükler bir yere kadar yeter insana ama hissetmek öyle mi? Objektif olun ve kendinize sorun, beni sevdiğini sadece duyuyor muyum yoksa gerçekten hissediyor muyum?

İlişkinin temelini oluşturan faktörlerden en önemlisi tartışmasız, çiftler arasındaki güven duygusudur. Aşık olduğunuz insanın yanında kendinizi güvende hissetmiyorsanız, inanın boşa zaman harcıyorsunuz demektir. Aranızdaki bu güven duygusunu daha da sağlamlaştırmak için çaba harcıyor mu?

Bana göre erkekler her zaman kadınlara göre daha olgun olmalı… Olgunluk derken yaşı kastetmiyorum, davranışları, düşünceleri olgun olmalı. İlişkinizde sürekli fedakarlık yapan taraf siz oluyorsanız, durup ilişkinizi bir gözden geçirmenizin zamanı gelmiş demektir.

En önemli şeyler biri, sizi siz olduğunuz için sevmesi… Sizi sürekli değiştirmeye çalışan bir adam size mutsuzluktan başka bir şey getirmez.

Bir ilişkiyi oluşturan şey duygulardır ama devam etmesini sağlayan faktör karşılıklı sevgi ve saygıdır. Eğer ilişkinizde birbirinize karşı saygınızı yitirdiğinizi düşünüyorsanız, o ilişkiyi devam ettirmenin hiç bir anlamı yok.

Temeli saygı, sevgi ve güvene dayanan bir ilişki sizi ömür boyu mutlu etmeye yetecektir.

Etiketler:

Sevginizi Hak Ediyormu Kontrol Edin Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. SİMGE :D dedi ki:

    Bazı insanlar sevginizi hak etmezler

  2. BUSE SAHİLİ dedi ki:

    Yüreğinizdeki en küçücük bir sevgi olsa bile hak etmeyene vermeyin…Çünkü sizin tertemiz sevginizi kötüye kullanırlar…

  3. Şeymaaa dedi ki:

    Sevginizi gerçekten hakedenleri sevin.

Sayfa başına git