Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi

Selülit Önleyici Yiyecekler ve Selülit Tedavisi
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 747 kez okundu.

Birçok kadının sorunu haline gelen selülit, vücuttaki dolaşım bozukluğundan dolayı meydana gelmektedir. Yemek Tarifleri Sitesi olarak selülit hastalığını önlemede büyük rol oynayan yiyecekleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yiyecekleri tüketerek selülit tedavisinde başarılı olabilirsiniz.

Selülit tedavisi önemli bir süreçtir. Bu süreçte mutlaka sağlıklı beslenmeli ve çeşitli spor aktiviteleri yapmalısınız.

Selülit Oluşumunu Önleyen Yiyecekler Nelerdir ?

Turp: Turp 3 farklı renkte bulunur. Selüliti önlemesi bakımından 3’ü de faydalıdır. Vücuttaki ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

Pazı: Selülit diyeti yapıyorsanız, pazı vazgeçilmeziniz olmalı. Bağırsaklarınızın hızlı biçimde çalışmasını sağlar ve pazının lif oranı gayet yüksektir.

Az Yağlı Beyaz Etli Balık ve Tavuk Eti: Vücudumuzun ihtiyacı olan proteini bize kazandırırken aynı zamanda vücudumuzun sıkılaşmasını sağlar.

Ispanak: Ispanak kan yapıcıdır, yoğun miktarda lif içerir ve selülit ile mücadelede gayet başarılıdır.

Enginar ve İç Bakla: Enginarı ve iç baklayı aynı öğünde yemek çok faydalıdır. Çünkü bu yiyecekleri beraber tüketmek, karaciğerimizde bulunan safra kanallarını açarak, karaciğerimizedetoks yapmış olur.

Yumurta Beyazı: Yumurtanın beyazını yemek çok sağlıklıdır, en önemli faydalarından biri isevücudumuzun sıkılaşmasında çok büyük bir etkiye sahip olmasıdır.

Tam Buğday ve Kepekli Pirinç: Vücutta kabızlık yapmazlar ve B vitamini içeriği açısından faydalıdır. Kepekli pirinç ve buğdayı rafine olmamış hali ile tüketmeye özen göstermeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git