Sabah Bulantısı Nasıl Geçer

Sabah Bulantısı Nasıl Geçer
8 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 379 kez okundu.
Yatağınızın yanında hafif yiyecek bulundurun
Tam tahıllı krakerler gibi hafif atıştırmalıkları yatağınızın yanında bulundurun. Uyanır uyanmaz ufak bir parça yiyerek mide bulantısını bir süreliğine erteleyebilirsiniz.
Su için
Kustuktan sonra vücudunuz sıvı kaybedecektir. Bu yüzden gün içinde yeteri kadar su içmeyi ihmal etmeyin. Bu sizi daha iyi hissettirecek, cildiniz susuz kalmayacaktır.
Sıcak yemeklerden kaçının
Sabah bulantısı olduğunda, soğuk veya oda sıcaklığındaki yiyecekleri tüketmeniz önerilir. Sıcak yiyeceklerin soğuk yiyeceklere göre daha ağır kokusu olduğundan mide bulantısını tetikler
Tetikleyen şeylerden uzak durun
Sabah bulantısında, bazı belli kokular sizi yemekten daha kötü hissettirir. Bunun farkında olun ve en çok mide bulandıran şeyi tespit edin. Bu çok sevdiğiniz parfümünüz de olabilir, patlamış mısır gibi bir yiyeceğin kokusu da…
Zencefil tüketin
Zencefilin mide yatıştırıcı güçlü bir etkisi vardır. Hastayken mutlaka mutfakta olması gereken zencefilin, sabah bulantısına da iyi geldiği görülmüştür.
Sıcak bir su veya çaya, bir dilim zencefil ekleyin ve bir yudum almayı deneyin.
Az ve sık yiyin
Bir oturuşta çok fazla yemek sindirim sisteminizi zorlayacaktır. Bu yüzden büyük öğünler yemek yerine bunları gün içine yayın. Az az ama sık sık yiyerek vücudunuzun daha iyi hissetmesini sağlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git