Pirinç Nişastasının Cilde Faydaları

Pirinç Nişastasının Cilde Faydaları
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 374 kez okundu.

ünümüz kadınların kendilerine ve ciltlerine bakımı her gün biraz daha artmakta. Bu sayede kadınlar evde yapılacak olan güzellik maskeleri ile her daim bakımlı olmayı planlamaktalar. Evinizin mutfağında bulacağınız malzemeler ile cildinize ve güzelliğinize vakit ayırabilirsiniz. Pirinç nişastası maskesi nasıl yapılır dendiğinde akla ilk gelecek isimlerden biri Suna Dumankaya. Pirinç nişastası maskesi Suna Dumankaya’nın tarifi ile cilt rengini açarak cildin beyazlamasını sağlıyor. Çeşitli cilt maskeleritariflerini ve uygulamaları hakkında Suna Dumankaya formüllerini yakından takip etmenizde fayda var.

Bir çok kadının cildinde meydana gelen leke ve renk tonlarının beyazlamasını sağlayarak kadınların cildinin aynı tonda olması onları mutlu etmektedir. Sihirli formüllerden biri olan pirinç nişastası maskesi tarifi hem uygulama açısından hem de her zaman evinizde bulacağınız malzemelerden yapılması size kolaylık sağlayacaktır. Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu malzemeler cildiniz için vazgeçilmez doğa harikalarıdır.

Pirinç maskesi tarifi ve pirinç maskesi malzemeleri;

1 çay kaşığı pirinç nişastası

1 çay kaşığı karbonat

1 adet maden suyu

1 çay kaşığı elma sirkesi

Zeytinyağ sabunu

Yarım limon suyu

Pirinç nişastası maskesi nasıl yapılır;

Pirinç nişastası, karbonat ve elma sirkesini karıştırıyorsunuz. Zeytinyağlı sabun ile cildinizi tamamen temizleyip hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekletip daha sonra ılık su ile temizleme işlemi yapıyorsunuz. Bu maske iki aşamalı bir maskedir. Pirinç nişastası maskesini uygulayıp bitirdikten sonra maden suyu ve limonu karıştırarak cildinize pamuk yardımı ile uygulama yapıyorsunuz.

Pirinç nişastası maskesi faydalarından biri de maskenin cilt tonunuzu açarken cildinizin rengini eşitlemektedir. Uygulanan bir çok sivilce maskelerinde pirinç sivilceleri kurutmak için kullanılır. Bu maske sayesinde sivilcelerinizin de kuruduğunu gözlemleyebilirsiniz. Güzellik maskelerini yaparken cildinize tonik olarak maden suyu ve limon karışımını kullanabilirsiniz. Pirinç nişastası maskesini haftada bir kere uygulayarak cildinizin beyazladığını gözlemleyebilirsiniz. Evde yapacağınız bu tarz maskelerin öncelikle cildinize alerji yapıp yapmayacağını test etmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız karışımdan küçük bir miktar dirsek içine sürerek cildinizin vereceği tepkiye bakarak yüzünüze ya da lekeli olan bölgenize uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git