Kirpik Bakımı Nasıl Olmalı

Kirpik Bakımı Nasıl Olmalı
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 426 kez okundu.

Ok gibi bir bakış atmak için öncellikle güzel, uzun ve bakımlı kirpiklere sahip olmamız gerekmektedir. Çoğu insan kirpiklerine önem vermiyor. Oysaki onlarda saçlarımız gibi uzuyor, kırılıyor, dökülüyor ve seyrekleşiyor. Ve kirpiklerin dökülmesi saçımızdaki gibi hemen yenisinin çıkmasına olanak vermiyor. Yeni, gür, uzun kirpikler için uzun bir zaman beklemek gerekmekte olduğumuz unutmayalım.

Kirpiklerimiz gözümüzü tozdan vb. etkenlerden koruduğu için gün içerisinde çok yorulur ve yıpranırlar. İlerleyen yaşlarımızda seyrek kirpiklerin önlemini şimdiden almak gerekmekte. Bunun için evde kirpiklerin bakımını yapabiliriz. Nasıl mı? Kirpik güçlendirici yağlarla…

Babillerden beri kadınlar Hint yağı, Tatlı Badem yağı (acı badem yağı tercih etmeyiniz), Kakao yağı, Zeytin yağı, ceviz yağı, fındık yağı ve susam yağının   güzellik üzerindeki etkilerini kanıtlamışlardır. Bizde bu yağların mucizelerini kirpik bakımız için yararlanabiliriz. İnce, temiz bir fırça yardımı ile yâda kulak pamuğu da tercih edebilirsiniz ben eski rimel fırçalarımdan bir tanesine güzelce temizledim onu kullanıyorum. Tatlı badem yağı ve Hint yağı aralarında en etkili olanlar olduğu için ben ikisini karıştırıyorum. Karışımından yaklaşık bir çay kaşığı duşa girmeden önce kirpiklerinize yediriniz. Bir saat bekleyin. Yağlar gözünüzü yakacağından gözünüze temasından kaçının. Duşta güzelce temizlendiğinden emin olunuz. Çapaklanmaya ve tozların kirpiklerinize yapışmasına sebep olacaktır. Bu işlemi haftada en az iki kez yapınız. Bir ay sonra sizde kirpiklerinizin güçlü ve gür olduğunu fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git