Kilo Vermeye Yardımcı Bitkisel Çaylar

Kilo Vermeye Yardımcı Bitkisel Çaylar
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 292 kez okundu.

Kilo verdiren bitkisel çaylar ile fazla kilolardan kurtulacak ve formunuza kavuşacaksınız. Her kadın hayatında en az bir defa kilo vermek için çay ile zayıflama yöntemini kullanmıştır. Ancak kilo vermek için kullanmadığınız veya yanlış kullandığınız çaylar olabilir. Bu nedenle sizlere kilo verdiren en iyi 10 çay hakkında bilgi vermek ve yönlendirmek istiyorum.

Kilo verdiren bitkisel çaylar

Obezite, tüm dünyada bir sağlık sorunu haline gelmiş bulunuyor. Amerika’daki genç ve çocukların neredeyse 3’ünden 1’isi obezite veya obezite yolunda devam ediyor. Neyse ki ülkemizde durum daha iyi. Ancak obeziteye doğru bir gidiş yokta değil!

Obezite olmak gerçekten çok kötü bir durum. Nefes alamayacak duruma gelinmesine rağmen hala yemek yemeyi düşünmek gerçekten çok can sıkıcı oluyordur.

Sizlere bahsedeceğim çayların bir kısmı yağ yakıcı çaylar olup bir kısmı ise diyet ile beraber kilo verdiren çaylar olacak. Sizlere kilo vermekte yardımcı olan çaylar aynı zamanda sağlığınızı da arttıracak. Vücudunuzdaki toksinleri atacak, iştahınızı kontrol altına alacaktır. Hatta bu bitkisel çaylarda enerjiniz artacak diş çürüklerine bile iyi gelecektir.

1. Yeşil Çay

Kilo verdiren bitkisel çaylar içerisinde en başta yeşil çay gelmektedir. Kilo kaybı denince listenin en başında yeşil çay gelir. Yeşil çay, kalori yakmak ve metabolizma hızlandırmak için kullanılan en iyi bitkisel çaylardan birisidir.

Düzenli yeşil çay tüketen kişilerin vücudundaki antioksidan seviyesi yükselir ve normal bir insandan çok daha fazla toksin atar.

2014 yılında yapılan bilimsel araştırmalara göre yağ yakımını arttıran ve kilo alımını yavaşlatan en iyi bitkisel çay olduğu tespit edilmiştir.

Günlük Diyet için Yeşil Çay Yapımı

Bir fincan içerisine 2 çay kaşığı kaliteli yeşil çay yaprağı koyun ve üzerine sıcak su dökün. Mümkünse içerisine 1 kaşık organik bal ekleyip, karıştırın.

2. Nane Çayı

Kilo verdiren bitkisel çaylar sıralamasında ikinci sırada nane çayı gelmektedir. Taze kurutulmuş nane yaprakları ile hem iştah bastırıcı hemde kilo kaybını destekleyici bir çay yapabilirsiniz.

Öğünler arası nane çayı içmek açlık hissini bastırır. Bu da aşırı yemek yemeyi önler. Nane çayı aynı zamanda sindirime yardımcı olan bitkisel çaylar arasındadır. Stresi azaltır ve kilo kaybını destekler. Hatta nane kokusu iştahı bastırır ve yardımcı olur.

Nane Çayı Nasıl Yapılır?

  1. Bir fincan kaynar su içerisine 1 çorba kaşığı taze ve kurutulmuş nane yapraklarını atın.
  2. Mümkünse tahta bir kaşık ile karıştırın ve 10 dakika soğumasını bekleyin.
  3. Karışımın içerisine içmeden hemen önce 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın.
  4. Nane çayı bir günde en fazla 3 defa içilmelidir.

Not: Gebe kalmaya çalışan kadınlar, hamile veya emziren kadınlar nane çayı tüketebilir. Hiç bir zararı olmaz. Ancak çok fazla tüketmemeye özen gösterilmelidir.

3. Oolong Çayı

Kilo verdiren bitkisel çaylar arasında sıralama Oolong çayıdır. Metabolizmayı hızlandıran ve kilo kaybını destekleyen bitkisel çaylar arasındadır. Hatta kolesterol ve vücuttaki yağ konsantrasyonunu azaltır.

2009 yılında yayınlanan bir Çin tıp dergisinde obezite hastalarına düzenli oolong çayı verildiğinde bir çok yararı olduğu gözlemlenmiştir. Bunun dışında 2001 yılında yapılan bir bilimsel çalışmada kilolu erkeklerin enerji harcamasında ve yağ oksidasyonunda aşırı bir uyarılma olduğu gözlemlenmiştir. Oolong çayı kilo kaybı, diyabet hastaları ve kalp hastalıkları için çok iyi bir çaydır.

Oolong Çayı Nasıl Yapılır?

  1. Bir fincan sıcak su içerisine oolong çayından 1-2 çay kaşığı atın ve karıştırın.
  2. Çayın 5 dakika soğumasını bekleyin ve sonrasında tüketin.
  3. Günde 2 fincan içmeniz yeterlidir.

4. Beyaz Çay

Beyaz çay yeni oluşan yağ hücrelerini engeller. Antioksidan bakımından oldukça zengin bir bitkisel çaydır. Hatta vücuttaki yağları absorbe eder. Bununla beraber metabolizmayı hızlandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git