İlk Buluşmada Renklerin Önemi

İlk Buluşmada Renklerin Önemi
5 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 393 kez okundu.

İnsanların %80’i ilk buluşmada karşılarındakinden edindikleri negatif intiba yüzünden ikinci buluşma önerilerini geri çeviriyorlar. İlginç değil mi? İlk defa gerçekleşecek olan buluşmaya giderken sandığımızdan da dikkatli olmakta fayda var. Bu yazıda, ilk buluşmada neler yapmamız gerektiğinden ama asıl olarak da yapmaktan kaçınmamız gereken şeylerden bahsedeceğim; pür dikkat lütfen!

İlk buluşmada kesinlikle dikkat etmemiz gereken şey dış görünüsümüzdür. Bu yüzden kendimize özen göstememiz gerekir. Herkes karşısındakine güzel gözükmek, hoş kokmak, alımlı ve çekici olmak ister. Karşımızdaki insan üzerinde iyi bir izlenim bırakmak isteriz.

İşe dolabınızda özenle sakladığınız en güzel kıyafetinizi çıkartmakla başlayabilirsiniz. Ne çok fazla iddialı ne de çok fazla sıradan olmak iyi birşey değildir! Erkekler kadınlardan alımlı, seksi, çekici, güzel, masum, yerinde kıvrak zekalı ve ayakları yere sağlam basan bir kadın portresi beklerler. Kadınlar ise karşılarında güçlü, dayanıklı, güvenilebilir, akıllı, sağlam, yakışıklı ve karizmatik bir erkek görmek isterler. Hem maskülen (maço) hem de metroseksüel (feminen) bir erkek portresi her kadının yatağının başucunda asılıdır.

İlk buluşmada nereye gidilir ?

Güzel bir restoranda akşam yemeği, hoş bir cafe’de kahve molası, doğa içinde bir sabah kahvaltısı, deniz kenarında salaş bir balıkçı barınağı gibi yerleri özellikle tavsiye ederim. Ama burada en önemli şey yaratmak istediğiniz atmosfer, birbirinizi anlayabilecek gürültüsüz, doğal yerlerin seçilmesidir.

İlk buluşmada yapılması gerekenler

Konuşmanın, birbirini tanımanın, karşılıklı anlaşmanın yollarının arandığı, ne erkeğin ne de kadının kendini tamamı ile anlatmadığı (Gizem Perisinin etrafta dolaştığı) ilk buluşmada ne ilk öpücüğün ne de dile gelen süslü sözcüklerin doğruluğuna, saflığına inanılmaz. (Ama siz siz olun öpüşme için en az 3. randevuyu bekleyin derim.) Kimse büyüsünü, ulaşılmazlığını bozmak istemez. Birbirleriyle konuşurlarken heyecan, çekingenlik, samimiyet ve tatlı resmiyeti kaybetmeden bakışlarıyla beden dillerini çözmeye uğraşırlar. Kısaca karşılıklı kurnazlıklar yapılır, masum oyunlar oynanır.

İlk buluşmada ne konuşulur?

İlk buluşmada çok fazla özele girmeden, genelde birbirimizin kişiliğini anlamaya yönelik konular tercih edilmelidir. Siyaset, politika, bilim, ekonomi ya da spor özellikle açılmaması gereken konulardır. Kimse can sıkıcı biriyle bir arada olmak istemez sakın unutmayın. Çiftler karşılıklı uyumu bulunca (omuzlarından askıya asılma hissinin geçmesi) rahatlarlar. Birbirlerini bir daha, bir daha görebilmek için yaratıcı (mesela hobilerini beraber yapmak) fikirler üretirler. Ama hoşlanmadılarsa birbirlerini kırmadan bahaneler yaratıp ciddiyetlerini elden bırakmadan yapmacık gülümsemeyle iğneleyici laflar ağızdan dökülür.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

1. Karşınızdakinin sözünü kesmeyin

2. Ondan fazla konuşmayın

3. Sıkıcı konulara girmeyin

4. Başka şeylerle ilgilenmeyin

5. Cep telefonunuzla konuşmayın, hatta kapatın

6. Çevrenizdeki insanlara kaba davranmayın

7. Çok gürültülü yerlere gitmeyin

8. Çok içki içmeyin

9. Çok yemek yemeyin

10. Pis olmayın, kötü kokmayın, tırnaklarınız bakımsız olmasın

11. Ayakkabılarınızın temizliğine dikkat edin

12. Buluşmaya yanınızda başka biriyle gitmeyin

13. Erkekler soğuk havalarda ceketini yanlarındaki bayana önermeyi unutmasın

14. Kadınlar aşırı seksi, erkekler aşırı tutucu giyinmesin

15. Buluşmaya geç kalmayın

16. Konuşurken ya da dinlerken yüzünüz gözünüzle oynamayın, onunla iletişiminizi koparmayın

17. Döke saça yenecek yemekler söylemeyin

Bunlar naçizane tecrübeyle sabit aktarımlarım. Dilerim işinize yarar ve hayatınızın kadını ya da erkeğini ilk buluşmanızda etkilemenize yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git