İlk Buluşma Neden Önemlidir

İlk Buluşma Neden Önemlidir
2 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 473 kez okundu.

İlk buluşmada zamanlamanız karşı tarafa karakteriniz ile ilgili ipuçları verecektir. Geç  gitmeniz buluşmaya önem vermediğiniz anlamına gelir, erken gitmeniz de aşırı istekli görünmenize sebep olabilir.  İlk buluşmada ne çok ilgisiz ne de çok tezcanlı görünmeyi istemezsiniz.  Bu sebeple buluşma yerine tam planladığınız saatte gitmeniz gerekiyor.

Bakımlı olun, iyi görünün ve mutlaka dakik olun.İlk buluşmada dış görünüş önemlidir. Karşı tarafta yaratacağınız ilk izlenim bu görüntüden oluşacaktır. Bakımlı olmaya ve iyi görünmeye özen gösterin. Bu kendinize ve buluşacağınız kişiye saygı duyduğunuzu gösterecektir.

 Buluşmadan keyif almaya bakın.

Doğru insanı aramak önemli bir iştir ancak bunun sizi germesine izin vermeyin, anın tadını çıkarın. Evet, doğru insanı arıyorsunuz ve bunun için çaba gösteriyorsunuz. Doğru insanı aramak zorlu bir süreçtir fakat buluşmada bunun sizi tedirgin etmesine izin vermeyin.

 Buluştuğunuz kişinin görünümüyle ilgili olumlu sözler söyleyin.

Ceketin güzelmiş, saçların hoş..vs gibi sözleri kullanarak aranızda sıcak bir iletişim kurabilirsiniz. Bu onun özgüveninin arttıracaktır. Böylece sizinle daha rahat iletişim kurabilecek, size onu olduğu gibi tanıma fırsatı verecektir. Kendinizi onun yerine koyun, karşınızdaki size böyle bir şey söylese siz de rahat hissetmez miydiniz? ,

ilk-bulusmaKarşınızdakine onu tanımak için sorular sorun ve verdiği cevapları dikkatle dinleyin.

Onunla ilgilendiğinizi gösterin.İlk buluşma tanışmaktır. Tanışmak için havadan sudan sohbet etmek yeterli olmayacaktır. Karşınızda ki kişiyi değerlendirmek için ona sorular sorun. Fazla kişisel olmayan ama onu tanımanıza yardımcı olacak sorular seçin. Hangi filmi beğendiğini, hangi yemeği sevdiğini sorabilirsiniz. Gelecek planlarını sorabilirsiniz. Bu tarz sorular onunla ilgilendiğinizi gösterecektir.

Sorduğunuz sorular kadar sorularınıza verdiği cevapları dinlemek de önemlidir. Karşı taraf sizin sorularınıza cevap verirken onu dinlediğinizi belli edin ve sözünü kesmeden konuşmasına müsaade edin. Bu ona saygı duyduğunuzu gösterecektir.

 

İlk buluşmanın ardından onu rahatsız edecek şekilde mesajlaşmayın ve aramayın.

İlk buluşmanız sona erdi ve bir daha görüşmek üzere ayrıldınız.  Buluşmadan çok memnun kaldınız ve onu bir daha görmek istiyorsunuz. Hemen telefona sarılıp onu rahatız edecek şekilde arayıp mesajlar atmayın. Her iki taraf için de düşünme payı bırakmak daha doğru olacaktır. Ona ilgi duyduğunuzu ve tekrar görüşmek istediğinizi belirten bir mesaj yeterli olacaktır. Karşı taraftan olumlu cevap gelirse bir sonraki randevuyu hemen planlayabilirsiniz

Smiling couple in cafe enjoying the time spending with each other

Smiling couple in cafe enjoying the time spending with each other

Geçmişte daha önce kalbinizi kırmış biriyle buluşmayın.

Daha önce buluştuğunuz, hatta sevgili olduğunuz ve kalbinizi kırmış biriyle yeniden buluşmayın. Dışarda bir yerlerde doğru insan sizi bekliyor, geçmişi geçmişte bırakmalısınız.

Biraz gizem bırakın.

İlk buluşmada hayatınız hakkında her detayı anlatmak zorunda değilsiniz. Biraz gizem bırakabilirsiniz.

Tıpkı sizin sorduğunuz gibi karşınızdaki de sizi tanımak için sorular soracaktır. Sorulan sorulara dürüstçe cevap verin. Ancak konunun dışına çıkıp hayatınız hakkında her ayrıntıyı vermek zorunda değilsiniz. Bu yüzden sadece kendinizden bahsedin ve kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeye çalışın.

Buluşma sırasında sanal alemden olabildiğince uzak durun.

Akıllı telefonlarınızı birkaç saatliğine bırakabilirsiniz.Görüşmeye başladığınız andan itibaren artık sanal alemden kopma zamanı! Akıllı telefonlarınızı bir kenara bırakın ve karşı tarafı tanımak için birlikte geçirdiğiniz vakti etkili kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git