Hamilelerin Yememesi Gereken Besinler

Hamilelerin Yememesi Gereken Besinler
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 901 kez okundu.

Bayanlar hamilelik sürecinde yediklerine çok dikkat etmelidir çünkü yediğiniz herşey direk olarak bebeğe nüfuz etmektedir. Çiğ etler yerine  iyice pişmiş etleri yemeyi tercih etmelisiniz. Ayrıca salam,sosis,sucuk ve pastırma yememeye dikkat edin. Aşırı A vitamini içeren gıdalardan uzak durun. Yani yüksek miktarda multi vitamin haplarından ve karaciğer ile, karaciğer ürünleri yemekten kaçınmalısınız. Bir miktar A vitaminine gereksiniminiz vardır. Ancak çok fazla miktarda alırsanız, fazla miktarda birikebilir ve hamilelik sırasında çok yüksek olabilir.

Ancak bir yerden geçerken burnunuza gelen bir kokudan dolayı canınızın çektiği bir şey olursa biir  miktar yemeniz canınızın çekippte yememenizden daha faydalı olacaktır.

Bol bol lifli potasyum ve demir içeren besinler tüketmelisiniz. Özellikle demir kullanımı çok önemli olup bu konuda doktorunuz ilaç kullanımı veriyorsa mutlaka uymalısınız. Bebeğin gelişimi ve sağlıklı büyümesi için gerekli besinlerin tüketilmesi şarttır. Gerekli besinler özellikle listeler halinde de internette bulunmakta olup istediğiniz sitelerden bunun kontrolünü sağlayabilirsiniz. Hamilelikte beslenme konusunda istediğiniz bir çok besini kolaylıkla alabilir ve tüketebilirsiniz hamilelik boyunca alınması gereken kilo alımı maksimum  kilodur. Fazlası zarardır. Gereksiz kilo alımı yapmamalı ve gerekli olan besin kaynakların ı tüketmelisiniz. Gerekli olan besin kaynaklarını tükettiğinizde özellikle bebeğinizin ve sizin sağlıklı olması sizi mutlu edecek ve hoşunuza gidecektir.

Hamilelikte tüketeceğiniz kafein plesantadan geçip direk bebeğe ulaşır. Buda bebeğin kalp atış hızını arttırır.2008 yılında Amerika’da yapılan araştırmada günde 200 mg dan fazla kafeinli ürün tüketen hamilelerin kafein tüketmeyenlere oranla düşük yapma oranı yüksektir.Bu nedenle siz de hamileliğiniz döneminde bebeğinizin sağlıgı için mümkün olduğunca kafeinli ürünlerden uzak durun.

 

Etiketler:

Hamilelerin Yememesi Gereken Besinler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yetti gaari dedi ki:

    gec kalmislar, kurs acip, hamilelerin gitmesini start kossunlar

Sayfa başına git