Gaz sancısı çeken bebeğe ilaç dışında hangi yöntem uygulanır

Gaz sancısı çeken bebeğe ilaç dışında hangi yöntem uygulanır
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.123 kez okundu.

bebeğimLokum kullanımı Anadoluda çok kullanılmaktadır. Örneğin eritilerek ya da bazen kişi ağzında çiğneyerek bebeğin emziğine konulup bebeğe verilmektedir. Bu çok yanlıştır. Bunun hiç bir faydası yoktur. Bu zararlıdır. Gaz probleminde bitkisel ilaçların faydası olduğu çalışmalarda gmsterilir. Bitkisel olarak kullanılan rezene papatya gibi çaylar kullanılabilir. Ancak bunların mikatarı çok önemlidir. Bu kullanılırken 120 mililitrenin üzerine çıkılmaması gerekir ya da bir çay bardağının üzerine çıkmaması gerekir. Birincisi çok fazla kullanıldığı zaman kalorisi olmayan bir sıvı verilir bu kilo alımını negatif etkiler. İkinciside Elektronik dengesizliğe neden olabilir.
Çok fazla kullanıldığı zaman sodyum düşüklüğü yaparak bebeğin beynine zarar verebilir. 120 mililitreyi geçmemesi gerekir. Çok yönlü tedavide yaklaşım yapılırken ilaç dışında bebeği rahatlatmaya yönelik yapılır. Örneğin bebeğin arabayla gezdirilmesinde çok büyük yarar vardır. Bebek genelde kolik ağlaması belli saatlerde gelmekte, bu kolik ağlaması gelmeden bir saat önce anne sitrese girmektedir. Bunun azaltmanın yolu, birincisi o saatte bebek banyo yaptırılabilir faydası olur. İkincisi ortam değişikliği o saatte yaptırılabilir. O saatte anneannnesi, babaannesi ya da babası evdeyse bebek onlardan biriyle yalnız kaldığı zaman kolik ağlaması daha az olur. Bebek kucağa alınabilir. Bebek annede çok ağlıyorsa baba kucağına alıp farklı bir odada dolaştırabilir çok faydası vardır.

bebeklerKucağa almanın hiçbir zararı yoktur. Genelde anneanne babaannelerin karşı olduğu bir durumdur. Bebek kucağa alışmasın diye. Tam tersine kucağa alınan bebeklerin ilkokulda kendilerine olan güvenlerinin daha fazla olduğu bilimsel olarak gösterilmiştir. O yüzden bebeklerin kucağa alınmasında hiçbir zarar yoktur. Kucağa almanın faydası olur.  Üçüncüsü elektirik süpürgesi, çamaşır makinesi gibi elektirkli aletlerin çıakrdığı sesler bebeği rahatlabilir. Saç kurutma makinesi çalıştırılıp bebeğin ilgisi dağıtılır. Ortam değişikliği dışında karnına sıcak havlu konulmasının faydası vardır. Bebeğin karnına masaj yapılabilir. Dışarı çıkarılıp arabayla dolaştırılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git