Evde Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı
18 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

Evde Tırnak Bakımı
El ve ayak bakımı hem sağlığımız hem de dış görünümümüz için önemli. Düşünsenize, bir ortamda biriyle tanışmak için yaptığınız ilk şey elinizi uzatıp tokalaşmak. Veyahut bir toplantıda, etkinlikte ya da yemekte kendinizi ifade ederken kullandınız beden dilinizde eller büyük önem taşır. Tabii bu noktada bakımlı eller ön plana çıkar.

Günümüz erkeklerinde de el ve tırnak bakımı, sakal tıraşı kadar önem taşıyor. Tırnakları gelişi güzel kesmektense, tırnak kesiminden sonra en azından törpü kullanarak tırnakların şekillendirilmesi tırnaklarınızı bakımlı yapacaktır.

Tırnak bakımı çok uğraş gerektirmez, öyle güzellik merkezlerine de bir dünya para saçmanıza hiç gerek yok. Şimdi sizlere evde tırnak bakımının ne kadar basit olduğunu anlatacağım.

Kırmızı renk ojenin kolay çıkarma yöntemleri:Her kadın koyu renk ojenin çok zor çıktığını bilir. Aseton markanızın ne olduğu çok da fark etmez. Özellikle tırnaklardaki, kırmızı veya koyu bordo renkteki oje kalıntıları ne iğrenç bir görüntüdür… Durumun bu boyuta gelmemesi için bu tür renk ojeleri tırnaklarınıza sürmeden önce bir kat parlatıcı oje sürmenizi öneririm. Böylece tırnak bakımınızı daha kolay yapabilirsiniz.

Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri:Bazen tırnaklarımızdaki ojenin kıyafetimize hiç de uygun olmadığını fark ederiz. Ama ya asetonumuz bitmiştir ya da bir türlü nerede olduğunu bulamayız. İşte o zamanlar size ilaç gibi gelecek bir uygulamamdan bahsetmek istiyorum sizlere. Ben bu gibi durumlarda, tırnaklarıma bir kat daha oje sürüyorum. Ben oje çıkarmak istiyorum, sürmek de nereden çıktı demeyin. Yeni sürdüğünüz oje kurumadan, pamuk yardımıyla çıkarabilirsiniz. Ojeyi çıkarma işleminiz bittiğinde, tırnaklarınızı tonik ile temizleyerek, normal bir nemlendirici ile tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Evdeki malzemelerle kolay bir bakım oldu bu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git