Etkili Pirinç Unu Maskesi

Etkili Pirinç Unu Maskesi
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 427 kez okundu.

Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan pirinç unu maskesi cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korurken beyazlatıcı etkisiyle sivilce ve güneş lekelerinin görünümünü hafifletiyor. Düzenli olarak kullanıldığında sivilce oluşumunu azaltan pirinç unu maskesi aynı zamanda cilde pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırıyor.

Pirinç Unu Maskesi Cilde Neden Faydalı?

Güneydoğu Asya ülkelerinin yakıcı tropikal güneşi nedeniyle bu bölgede güneş lekeleri oldukça yaygındır. İşte bu lekelerden korunmak için pirinç unu maskesi bu bölgede yüzyıllardır geleneksel olarak kullanılan doğal maskeler arasında yer almaktadır. Pirinç ununun bu özelliği içeriğinde bulunan PABA’dan (para aminobenzoik asit) ileri geliyor. Bu asit cildin üzerinde bir katman yaratarak doğal bir güneş koruyucu krem görevi görüyor.

Pirinç unu maskesinin güneşten koruma etkisi bununla sınırlı değil. Aynı zamanda doğal bir antioksidan olan “ferulik asit” bakımından zengin pirinç özellikle C ve E vitaminleriyle birleştiğinde güneşin zararlarına karşı güçlü bir koruma sağlıyor.

Son olarak pirinç ununda bulunan “allantoin” adlı bileşen güneş yanıklarının daha kısa sürede iyileşmesine ve bu iyileşme döneminde cildin yumuşak kalmasına yardımcı oluyor.

Sivilce ve sivilce lekelerinden şikayetçiyseniz pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Cildi ölü cilt hücreleri ve fazla yağdan arındıran pirinç unu gözenekleri temizliyor ve yeni sivilce oluşumunu önlüyor. Ayrıca doğal beyazlatıcı etkisiyle mevcut sivilce izlerinin görünümünü hafifletiyor.

Yazının devamında çeşitli pirinç unu maskesi tariflerini bulabilirsiniz. Ancak bu maskeleri hazırlamak için vaktiniz yoksa veya elinizde gerekli malzemeler bulunmuyorsa 2-3 çay kaşığı pirinç ununu 3-4 çay kaşığı iyi suyla karıştırdıktan sonra yüzünüze sürmeniz yeterli.

Pirinç ununu sivilceleri azaltması ve sivilce kızarıklıklarının geçmesi için kullanıyorsanız maskeyi her gün yapın. Sivilcelerle ilgili bir şikayetiniz yoksa ve maskeyi cildinizi pürüzsüzleştirmesi için kullanacaksanız haftada 1-2 kez yapmanız yeterli olacaktır. Bu maskenin cilde herhangi bir zararı olmadığı için istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git