Eş Seçiminin Püf Noktaları

Eş Seçiminin Püf Noktaları
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 369 kez okundu.

Evlenip, çocuk sahibi olabileceğiniz doğru erkek ile birlikte olduğunuzdan ne kadar eminsiniz? Bunun cevabını vermek oldukça zordur. Özellikle de ilişki içinde olduğunuz kişiden beklentilerinizin ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız. Peki sizin onda aradığınız özellikler neler? Onunla sonsuza kadar mutlu bir hayat sürmek için karşılı

klı olarak sahip olmanız gereken sorumluluklar neler? Ondan beklentileriniz ve elbette sizin ona verebilecekleriniz…? Çoğu kadın bu soruların cevaplarından tam olarak emin değildir. Ama bazen öyle işaretler karşınıza çıkar ki bu kişinin doğru olduğunu anlarsınız. İşte partnerinizle bir ömür boyu birlikte yaşayıp yaşayamayacağınıza karar verebileceğiniz 7 önemli işaret.

Onunla Evlenebileceğinizi Gösteren İşaret 1 : O çok iyi bir takım arkadaşı

Bir amaç için birlikte mücadele etmek her zaman birbirinizle mücadele etmekten daha iyidir. İkiniz kendi hayallerinizi gerçekleştirme konusunda birbirinde destek olabilir, birbirinizi ve aslında ilişkinizi de bu şekilde geliştirebilirsiniz. Eğer birlikte iyi bir takım olduğunu düşünüyorsanız – ihtiyacınız olduğunda mutlaka yanınızda olacağını size destek olacağını biliyorsanız, bunlar birlikte oluşturacağınız geleceğiniz için olumlu birer işarettir.

Sizin yaptığınız en saçma şey bile ona sempatik görünüyorsa, sizi yaşam tarzınızdan ya da arkadaş çevreniz yüzünden eleştirmiyorsa, sizi siz olarak kabul ediyorsa… Tüm hatalarınız veya eksiklerinizle… Ve özellikle ikinizin farklı karakterler olduğuna, birer birey olduğunuza inanıyorsa… Aslında bunların hepsi sizi sevdiğini ve sizi mutlu edeceğinin birer işaretidir. Burada ilişkinin başlarındaki cicim günlerini kastetmediğimizi belirtmeliyim. Çünkü başlarda insanın gözü gerçekten bir şey görmüyor. Ancak sizi gerçekten olduğunuz gibi kabul etmiyorsa ilişkinin ilerleyen günlerinde mutlaka sorunlar ortaya çıkıyor.

Çok klasik bir söylem gibi gelse de Türk aile hayatı için oldukça önemli bir maddedir. Yaşanan boşanmaların ne yazık ki en büyük etkilerinden biri de bu madde olabilmektedir. Unutmayın ki hayatınızda sadece birbiriniz olmayacaksınız, aileler olacak veya arkadaş çevreniz de olacak. Eğer ailenizle iyi anlaşıyorsa, onları görmekten rahatsız olmuyorsa hata aileniz de onu sevdiyse o doğru erkektir. Eğer tam aksini yapıyorsa uzun vadede ilişkinizin bunlardan kötü etkilenme ihtimali vardır. Elbette sizin için de aynı şeyler geçerli.

En zor ilişkilerden biridir, uzun mesafelerde yürütülmeye çalışılan ilişkiler. Çünkü, araya uzun mesafeler girmesi, uzun sayılabilecek bir dönem ayrı kalmanız ilişki için zordur ve adeta bir meydan okumadır. Ancak bu dönemlerin ilişkiyi ve birbirinizi anlamak adına oldukça kıymetli olduğunu asla unutmayın. Ayrı kaldığınız dönemde ilişkinizin zarar görmediğine hatta daha da güçlendiğine inanıyorsanız, o zaman doğru kişi ile birliktesiniz demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git