En Pratik Makyaj Hileleri

En Pratik Makyaj Hileleri
21 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.454 kez okundu.

Makyaj neredeyse bütün kadınların vazgeçilmezidir.  Ancak bilinmesi gerekir ki makyaj yapmak insanı vezir de edebilir, rezil de… Her kadın makyaj yapar ama birçoğu doğru yöntemleri kullanmayı bilmez. Makaj yapmanın püf noktalarıyla, yüzünüzde sizi rahatsız eden bütün kusurları saniyeler içerisinde mucizevi bir şekilde  yok edebilirsiniz.

Eğer çenenizin fazla çıkık olduğunu düşünüyorsanız, çene ve boyun bölgenize, yüzünüze uyguladığınız fondötenin 2 ton koyusunu uygulayın. Gözlerinize ise daha yoğun bir göz makyajı yaparak gözlerinizi ön plana çıkarın.

Burnundan şikayetçi olanların ise yapacağı ilk şey gözlerini ön plana çıkarmaları ve açık tonlarda ruj kullanmalarıdır. Ayrıca allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayarak elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirin. Ancak allık sürerken şakaklarınıza doğru uzatmayın, bu yüzünüzün daha uzun, burnunuzu daha sivri gösterir.

Yorgunluktan ya da uykusuzluktan cansız duran gözler için farınızı ışıltılı tonlardan seçmelisiniz. Daha sonra göz kapağınıza eyeliner çekin ve rimelinizi bolca sürün. Gözünüzün içine kalem çekmekten kaçınmalısınız.

Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz ve daha ince gözükmesini istiyorsanız, allığınızı şakaklarınıza doğru sürün. Allık rengini bronz olanlardan seçmelisiniz. Anında yüzünüz olduğundan daha ince gözükecektir.

Dolgun dudaklara sahip olmak istemeyen yoktur herhalde? Bunun için yapacağınız şey çok basit… Açık tonda bir dudak kalemi ile dudağınızın hemen dışından bir çerçeve çizin ve dudağınızıda aynı ton kalemle boyayın. Daha sonra rujunuzu ve parlatıcınızı uygulayın.

 

 

Etiketler:

En Pratik Makyaj Hileleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. 59saniye dedi ki:

    bebek beslemenin en pratik yolunu bulan anne

Sayfa başına git