Doğum Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir

Doğum Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 476 kez okundu.
Türker Özyiğit, genetik, hormonal ve mekanik gerilme gibi nedenlerin yanı sıra, kilo alıp verme gibi durumlarda cildin, küçük gerilimlerden bile etkilenip çatlak oluşturabileceğini belirtti.

Kalça, basen, karın, meme ve dekolte bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde çatlak oluşmaktadır.

Emzirme ve gebelik sonrası memede özellikle üst kısımlarda oluşan çatlaklar ameliyatla bile tam olarak düzeltilememektedir.Cerrahi ile düzeltilemeyen diğer bir bölge ise dekolte bölgesindeki çatlaklardır.
Ortalama 1-3 seans arasında yapılan uygulamalar ihtiyaca göre arttırılabilmektedir. Seans aralıklarının 1 ay olduğunu vurgulayan Dr. Türker Özyiğit, karbondioksit lazertek başına istenen yoğunluk ve derinlikte etki yapamazken söz konusu yöntem, uygulandığı alanda teknik özelliklerinden dolayı ciltte daha derin tabakalara inebilmekte ve  başarı oranını artmaktadır şeklinde açıklama yaptı.
Söz konusu avantajlarından dolayı bu kombine Fraksiyonel karbondioksit lazer ve radyofrekans cihazı son zamanlarda birinci tercih durumundadır.
Alternatif Tedavi Seçenekleri
Çatlaklar için uygulanabilecek diğer tedavi seçenekleri arasında cerrahi ve lazer ile yağ emme (lazer lipoliz) de yeralmaktadır.Hangi tedavi için doğru aday olduğunu bilmek, sonuçtan maksimum fayda görebilmek için çok önemlidir.
Sağlıklı yaşam huzurlu olmakla başlar…
Ayrıca bazı hanımlarda doğumlardan sonra karın bölgesinde hiç yağ olmamasına rağmen sadece çatlak oluşabilmekte ve özellikle plaj kıyafetlerinde ciddi sıkıntılar oluşabilmektedir. Yine özellikle kilo alıp verme sonrası veya yapısal olarak kalça ve basen bölgelerinde oluşan çatlaklar tedavisi en iddialı olan durumlardandır.
Nasıl tedavi edilir?
Tedavi yöntemi olarak lazer uygulamaları, çatlakların giderilmesinde önemli oranda başarı sağlamakla birlikte tek başına yeterli olmamaktadır. Karbondioksit Fraksiyonel Lazerin, Radyofrekans enerjisi ile birleştirilmesiyle ortaya çıkan en yeni teknoloji ile cilt çatlakları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git