Cilt Sıkılaştırmanın Doğal Yolları

Cilt Sıkılaştırmanın Doğal Yolları
10 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 477 kez okundu.

Yaşınız kaç olursa olsun 25 yaşından sonra hem genetik faktörler hem de hayatımızda var olan başta stres, gerginlik ve çok çalışmak cildimizi yorup yıpratır. Tüm bunlar yaşanırken cildimiz git gide sıkılığını kaybeder ve yaş aldıkça da cildimizde sarkmalar ve yapısal bozulmalar baş gösterir.

Kozmetik olarak pek çok firma çeşitli koleksiyonlarında cilt sıkılaştırıcı kremler veya tonikler bulundurur. Kozmetik ürünler kullanmayı sevmiyorsunuz veya ekonomik durumunuz buna uygun değil ya da doğal yöntemleri tercih ediyorsanız bu yazımız tam da size göre. Doğal ürünlerle cilt sıkılaştırma yöntemlerimizi uygulayıp sonucunuz bizimle ve diğer takipçilerimizle de paylaşabilirsiniz. Soru alışverişinizi de yorum kısmından yapabilirsiniz.

Cildi sıkılaştırmak için öncelikle yaşantınıza dikkat etmeniz, düzenli ve sağlıklı beslenmeniz ve spor yapmanız şart. Bunun dışında da çeşitli maskeler ile cildi sıkılaştırmak mümkün. Evde yüz egzersizleri yaparak da cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

1 – Buz Küpleri

Bir adet limon suyu, bir adet elma suyu ve bir tane 200 ml maden suyunu bir kap içerisinde karıştırıp buz kalıplarına dökün. Buz kalıbını buzlukta dondurun ve her sabah uyanıp yüzünüzü yıkadıktan sonra buz kalıbından çıkardığınız bir adet buz ile yüzünüze soğuk masaj yapın. Bu buz küpleri sizi çok rahatlatırken göz altınızda torba varsa bunları da yok etmekte çok işinize yarayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git