Çillerini Sevmeyenlere

Çillerini Sevmeyenlere
18 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.007 kez okundu.

Malzeme: Keten tohumu Uygulama: Keten tohumunu kaynatıyoruz ve suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uyguluyoruz.

Bunları ihmal etmiyoruz

Cildinizi güneşten koruyun: Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için her gün koruyucu krem kullanmalıyız.

Cildimizi aşırı sıcak ve aşırı soğuktan koruyarak  sıcak ve soğuk havalarda cilt nemini kaybetmemek için  özellikle kışın cilt tipimize i uygun nemlendiricileri mutlaka uyguluyoruz

Sigara içmeyin: Sigara cildin ihtiyacı olan oksijeni azaltarak   cildin yenilenmesini engeller. Cilde solgun görünüm kazandırır.

Cildinizi derin temizleyin: Yaşı ilerlemiş bayanlar cildi kurutacağı ve kırışıklıkları artıracağı düşüncesiyle cilt temizliği yapmaktan kaçınıyor. Pamukla uygulayacağımız bir temizleyici kremin, birkaç dakika cildin üstünde kaldıktan sonra bol suyla yıkanması yeterli olur.

Cildinizi derin nemlendirin: Haftada bir, maske veya nemlendiricinizi bol miktarda kullanarak, cildimizi beş on dakika nemlendirmeye bırakıyoruz.

Cildinizde kan dolaşımını hızlandırın: Uygun kremlerle cildimize masaj yaparak, ciltteki ölü derinin atılmasını sağlayabiliriz.Kan dolaşımını hızlandırabiliriz. Bu, cildimizin yenilenmesine ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Sağlıklı beslenin: Vücudumuz için uygulayacağımız sağlıklı beslenme programı, cildiniz için de yararlıdır. Bol sebze ve meyve, bol lifli tahıllar, az yağlı, az şekerli ve az tuzlu besinler tercih etmeliyiz Ve tabii bol su şart!

Sonbaharda: Cildimiz kuruysa baharat kullanmıyoruz. Bol bol su içiyoruz ve , salata ve sebzeye ağırlık veriyoruz. Yüzümüzü belli aralıklarla maden suyu ile yıkıyoruz. Duşa girmeden önce badem yağı ile masaj yapıyoruz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git