Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Tavsiyeler

Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Tavsiyeler
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 283 kez okundu.

Hazır gıdaları hayatınızdan çıkarın

Televizyonlarda ve her fırsatta tüm hekimler artık tek bir ağızdan aynı şeyi söylüyor: Paketlenmiş, işlenmiş, hazır gıdaları hayatınızdan çıkarın. Bu gıdaların içerisinde bulunan ve vücudun tam olarak tanımlayamadığı kimyasal bileşikler bağışıklık sisteminizin dengesini bozuyor ve bir süre sonra işlevini yerine getirememesine neden oluyor. Bu nedenle bu durumu ciddiye alın ve paketli gıdalardan bir an önce kurtulun.

Vücudun yapı taşı suyu bol tüketin

Güçlü bir bağışıklık sisteminin olmazsa olmazı düzenli bir şekilde günde en az iki litre su içmektir. Çünkü su, vücudunuzdaki kan yoluyla görülen tüm işlevlerin yerine getirilmesi için hayati önem taşır. Hücrelerimize kadar bizi besleyen su sayesinde bakteriler ve virüsler etkisiz hale getirilir. Vücudumuzun ihtiyacı olan oksijen su ile tüm vücudumuza yayılır ve bu da bağışıklığımızı güçlendirir.

Düzenli uyuyun

Uyku vücudunuzun gün içerisinde aldığı tüm dış etkenleri temizlediği, hataları onardığı zamandır. Bu nedenle vücut saatinize uyarak düzenli bir uyku uyumanız son derece önemlidir. Düzenli uyumadığınızda vücudun bu temizlenme işlemi yarım kalır ve bu da zamanla bağışıklık sisteminizin üzerine çok fazla yük bindirip çökmesine neden olabilir. Bu sebeple iyi bir uyku çekmeye dikkat edin.

Mevsiminde sebze ve meyve tüketin

Özellikle C vitamininin bol bulunduğu meyveler bağışıklık sisteminizin güçlenmesi açısından son derece önemlidir. Bu nedenle C vitamini bol meyve ve sebzelerden sofranızda bol bol bulundurun. Her meyveyi sebzeyi mevsiminde tüketmeye de dikkat edin ki sağlıklı olun.

Spor yapın

Spor yapmak bağışıklık sisteminiz için en az düzenli uyumak kadar önemlidir. Bu nedenle düzenli bir şekilde spor yapmayı ihmal etmeyin. Kaslarınızın çalışması ve vücuda giren fazla oksijen bağışıklığınızı güçlendirir ve sizi dirençli biri haline getirir.

Müzik dinleyin

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki müzik dinlemek birçok beyin fonksiyonu üzerinde olumlu etkiler sağlıyor ve bu da bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Bu nedenle ihtiyacınız olan beyin kimyasallarını düzenli salgılamak için sevdiğiniz müzikleri bol bol dinleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git