Yeni Evli Çiftlerin Yaptığı Hatalar

Yeni Evli Çiftlerin Yaptığı Hatalar
3 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.289 kez okundu.

Hayatınızın aşkını buldunuz ve bu güzel ilişkiyi evlilikle taçlandırdınız. Fakat aranızdaki bağın her geçen kuvvetlenmesi, sevginizin gün geçdikçe güçlenmesi için bazı hataları yapmaktan kaçınmanız gerekir. Aksi takdirde çok büyük umutlarla adım attığınız bu yolda hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz olacaktır.

Para Konusu:

Yeni çiftlerin en çok sorun yaşadığı şeylerin başında para konusu geliyor.  Öncelikle artık ortak bir hayat yaşadığınızı benimsemeniz  ve harcamalarınızı yaparken tek kişilik düşünmemeniz gerekmektedir. Evliliğin ilk yılları birikim yapmak için en ideal zamanlardır. Karşılıklı oturarak açık açık beklentilerinizi belirterek,  gelecekle ilgili bir planlama yapmanız en doğrusu olacaktır.

Arkadaşlarınızdan Uzaklaşmak:

Evliliğin ilk yıllarında yapılan hatalardan biri, çiftlerin sosyal çevrelerinden uzaklaşmasıdır. Evliliğinizin monotonlaşmamasında arkadaşlarınız çok büyük rol oynar. Hayatın karmaşasına kapılıp, sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Sevdiğiniz insanla başbaşa zaman geçirmek güzeldir ama bu sürekli bir hal aldığında iki tarafada ilk zamanki gibi tat vermez.

Ailelerin Müdahalesi:

Çiftlerin ailelerinin farklı yapılarda olmasından kaynaklanan senin annen öyle, senin baban böyle gibi konular evliliğinizin sonlanmasına bile neden olabilir. Aman dikkat. Öncelikle eşinizin ailesinin artık sizinde aileniz olduğunu kabullenmeniz gerekir. Fakat bunun yanında,  ailelerinizin evliliğinize müdahale etmesine, sizleri yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Siz artık evli bir çiftsiniz ve kendi küçük ailenizi kurdunuz. Bunu unutmayın.

Saygı:

İki farklı insanın aynı ev içerisinde yaşaması elbette kolay değildir. İlk zamanlarda tartışmalar yaşanabilir. Fakat tartışmalarınızda saygı sınırını kesinlikle aşmamanız gerekmektedir. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış. Bunu unutmayın ve ilişkinizi yok yere yıpratmayın.

 

 

Etiketler:

Yeni Evli Çiftlerin Yaptığı Hatalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Serkan number one dedi ki:

    Mutlu bir aile tablosu çizer.. Taa ki Babası ölene kadar.. Sonrası atışmalarla dolu yeni evli çift 🙂

Sayfa başına git