Siyah Nokta Maskeleri

Siyah Nokta Maskeleri
28 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 569 kez okundu.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Pürüzsüz bir cilt hangi yaşta olursak olalım hepimizin hayali. Oysa özellikle yüz bölgesinde var olan kırışıklıklar, sivilceler, güneş lekeleri ya da büyüklü küçüklü siyah noktalar birer kabus olarak canımızı sıkabilir. Günümüz gelişen teknolojisiyle cilt üzerinde oluşan cilt sorunlarını çözmek adına birçok tedavi şekli uygulanmaktadır.

Ancak bu teknoloji destekli kozmetik uygulamalar gerek maliyetinin yüksek olması gerekse kimyasal içeriklerinin bulunması nedeniyle her zaman tercih edilmiyor. Bunun yerine düzenli bir cilt bakım rutini oluşturarak, yeri geldiğinde cilde iyi geldiği bilinen ve siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunu önleyen ya da bunları ciltten temizleyen doğal maskelerden yardım almak en sağlıklı ve hesaplı bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Sivilce Lekeleri

Siyah nokta oluşumunun en bilindik nedenlerinden biri de sivilcelerin kaybolmasıyla beraber cilt yüzeyinde bıraktığı siyah noktacıklardır. Özellikle sivilceleriyle oynayıp sıkan kişilerde sivilceler kaybolduktan sonra geriye çok fazla siyah nokta kalmaktadır.

Siyah Nokta Oluşumu Nasıl Önlenir?

Güneş Kremleri: Siyah noktaların oluşumunda etkin rol oynayan güneş ışınlarının vücuda yaydığı zararları önlemek için yapılacak en akıllıca tercih yaz kış güneş kremi kullanmaktır. Güneş kremi, cilt için koruyucu kalkan görevi görecek, güneş ışınlarının uzun temasına engel olacaktır. Bu durumun doğal sonucu olarak da cilt kendini koruma ihtiyacı duymayacağı için melaninmaddesinin salgılanması azalacaktır. Bu nedenle güneş kremi kullanımı ciddi anlamda olumlu sonuçlar vermektedir.

Yaz kış demeden, cildin güneş ışığıyla temasının olduğu her an güneş kremi sürerek cildinizi korumalısınız.

C Vitamini Tüketimi: C Vitamininin fazla tüketilmesi vücudun melanin salgılama oranını düşürmektedir. Bu sayede fazla melanin salgısının siyah noktaya neden olma olasılığı da en aza inmektedir. C Vitaminini doğal yollardan almak için portakal, limon, mandalina, çilek gibi meyveleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

E Vitamini Desteği: E Vitamininin cilt için olumlu etkileri çok fazladır. Göz altı bakımında da kullanılan E Vitamini direkt olarak cilde uygulandığında içeriğindeki antioksidanların etkisiyle leke ve siyah nokta oluşumunu en aza indirmektedir. E Vitaminini kapsül şeklinde alabilirsiniz. Kapsülü açtıktan sonra lekenin ve siyah noktaların olduğu bölgeye parmaklarınız yardımıyla direkt uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktaları Temizlemek İçin Doğal Uygulamalar

Süt

Siyah noktaları temizlemek için bilinen bir yöntem süt ile masaj yapma yöntemidir. Bir parça pamuk yardımıyla siyah noktaların üzerine masaj yapın. Daha sonra 5 dakika bekleyip yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Siyah noktaların kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

Aloe Vera

Aloe vera, cilt bakımında sıkça kullanılan bir yöntemdir. Siyah noktaların olduğu bölgelere aloe vera sürerek cildin siyah noktaları kusmasını sağlayın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak siyah noktalardan kurtulun.

Bahsettiğimiz doğal ürünlere ek olarak cilt tipinize uygun bir tonik ve temizleme sütüyle cildinizi her akşam temizlemeniz, siyah noktaların temizlenmesi ve oluşumunun önlenmesi adın önemlidir.

Cildinizin tonik ve temizleme sütüyle temizlenmesi için makyajlı olmanız gerekmez. Çünkü cilt yüzeyinde gün boyu kirler birikir. Bu nedenle de mutlaka günlük olarak temizlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git