Pilatesin Faydaları

Pilatesin Faydaları
19 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 253 kez okundu.

Kadınların gözde spor dersleri arasında olan pilates, genellikle spor salonlarında ya da evde yapılmaktadır.Faydalı olan bu spor dalının tüm yararlarına teker teker okuyabilirsiniz.

Kaslar
Pilates öncelikle kasları çalıştırarak güçlendiren bir spordur. Bu nedenle esneklikle birlikte yapıldığı zaman karın, basen ve kol gibi zayıf kasların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sarkan bölgelerinizi toparlayarak formda kalmanızı sağlamaktadır. Ayrıca kas oluşumlarınız yeniden yapılanır ve vücut yağlarınızı kasa çevirerek yağsız kaslar elde edebilirsiniz. Fit olmanın en önemli kuralları arasında olan yağ ve kas oranını pilates ile birlikte istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.

Güç

Pilates, vücudunuzdaki kasları çalıştırdığı için gücünüzün de artmasına yardımcı olacaktır. Derse ilk başladığınız anda çalışmayan kaslarınızın çalıştığını anlayacak ve daha da güçlendiğinizin farkına varacaksınız.

Gençlik

Esneklik
Bir diğer faydası vücudunuzun esnekliğini arttırmaktadır. Pilates yaparken ilk yaptığınız dersi aklınızın bir kenarına not edin ve son yaptığınız derslerdeki hareketleri nasıl yapabildiğine sizde şaşıracaksınız.

Kilo kaybı
Vücudunuzdaki kalorileri yakmak bir yana yağlarınızı kasa çevirmeniz diğer yana ve tüm kaslarınızın çalışması ile birlikte pilates sayesinde kilo vermeye başlayacaksınız. Kilo vermenin yanı sıra verilen bölgelerdeki sarkmaları da düzenleyerek vücudunuzu toparlayabilirsiniz. Hem kilo verip hem de sıkılaşmaya yarayan en önemli spor dalından biridir.

Vücudunuzdaki dengeyi sağlayan sporlardan biri olan pilates, kol, basen, kalça ve bacak dengesini sıkılaşarak sağlamaktadır. Özellikle aletli pilates olarak bilinen pilatesin çeşitleri arasında yer alan bu spor, dengeyi kazanmakta oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git