Kol Sıkılaştırma Egzersizleri

Kol Sıkılaştırma Egzersizleri
2 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 581 kez okundu.

Yeteri kadar spor ve egzersiz yapmamak ve kol kaslarını gerektiği kadar çalıştırmamak ne yazık ki havaya kaldırdığınızda yer çekimine dayanamayan ve cildinizin güzel görünüşünü etkileyen kol sarkmalarına neden oluyor. Bu sarkmalar, kol ve etrafındaki kasların sıkılaştırılması ile kolaylıkla azaltılabilir. Bu yazımızda kolunuzu sıkılaştırmanızı sağlayacak çok etkili ve evde yapılabilecek 3 egzersiz paylaşacağız.

Önce ön kol yani biceps egzersizi ile başlayacağız. Ardından kolunuzun arka kısmında bulunan triceps kaslarını geliştirip arka kolu sıkılaştıracak egzersizlerle yazımızı noktalayacağız.

Uyarı: Ön kol egzersizini ağır ve sık yaptığınızda kas oluşumu başlar. Kol kası oluşmasını engellemek için egzersiz yaparken kullandığınız ağırlığı azaltıp, hareketi daha fazla yapınız. Böylece kas kütlesi kazanmak yerine sıkılaştırmış olursunuz.

Biceps – Ön Kol Sıkılaştırma Egzersizi

Ön kol kaslarımızı geliştirip bölgeyi sıkılaştıracak egzersizdir. 1 kilo ile 3 kilo arası dumbell veya su şişesi kullanarak bu egzersizi evde yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  • Bacaklar omuz genişliğinde açılır.
  • Kollarımız, avuçlarımız dışarıya bakar şekilde yanlardadır.
  • Dirsekleri yukarıya kaldırmadan, kollar bükülerek ağırlıklar kaldırılır.
  • Dirsekleri elden geldiğince başlangıç pozisyonundan ayırmamak gereklidir.
  • Ağırlıkları kaldırırken nefes verilir, indirirken alınır.
  • Bu hareketi 10 kez tekrar edin. 10 tekrar ile 3 set halinde uygulayın. Yani 10 + 10 + 10.
  • Her set arasında 40 saniye kollarınızı dinlendirin.

Triceps – Arka Kol Sıkılaştırma Egzersizi 1

İlk egzersiz, kendi vücut ağırlığımızı kullanarak rahatça her yerde yapabileceğimiz mükemmel bir arka kol egzersizi. Bu hareket aynı zamanda göğüs kaslarınızı da çalıştırır ve arka kol bölgesini çok hızlı bir şekilde toparlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git