Karma Ciltlere Peeling Tarifleri

Karma Ciltlere Peeling Tarifleri
10 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 580 kez okundu.

Karma ciltler cilt tipleri içerisinde bakımı en zor olanlarıdır. Bu ciltler için genel bakım çok işlevsel değildir. Yüz bölgesinde T bölgesi olarak nitelendirilen alın ve çene-burun bölgesi yağlı iken yanaklar kuru olmaktadırlar.

Bu cilt tipi için en doğru yöntem hangi bölgelerin kuru olduğu hangi bölgelerinde yağlı olduğunun tespiti gerekmektedir. Bölgelerin birbirinden ayrıldığı çizgiler kesin olarak belirlendiği taktirde sıra kurulu ve yağlılık derecelerinin tespiti gerekmektedir. Son aşama ise hangi maskenin kullanılması gerekmekte olduğu tespit edilmelidir. Çünkü bazı maskeler çok kuvvetli olmaktadır ve uygun olmayan ciltlerde tahriş kabiliyeti yüksek olmakta ve cilde zarar verebilmektedir. Bazı maskelere ise birtakım ilaveler gerekmektedir. Örneğin kuru ciltler için kullanılacak maskelerin içerisine doğal nemlendiriciler katılması gerekmektedir.

Karma ciltler için bir diğer metot ise sadece sorunlu bölgeye odaklanmaktır. Eğer sorun kuru bölgede ise kuru ciltler için uygulanabilecek maske kullanılırken yağlı bölgede ise maske sadece bu bölge için belirlenip uygulanmalıdır.

Karma ciltlerde önemli olan maskenin diğer tarafa bulaştırılmaması gerekmektedir. Yağlı ciltler için uygulanacak maske daha kuvvetli olacağı için kuru cilt bölgelerine çok aşırı zarar verebilir. Kuru cilt bölgesine ise daha hafif maske kullanılabilir. Ve yağlı bölgelerin yağlanmasını artırabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git