Işıldayan Cildin Sırları

Işıldayan Cildin Sırları
25 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 608 kez okundu.

Peeling, “soyma” anlamına gelir. Cilt yüzeyinde biriken ve ciltte sorunlara yol açan ölü derinin atılması, alttaki sağlıklı derinin ortaya çıkması bu “soyma” işlemiyle kolaylıkla sağlanabilir. Peeling ile cilt ölü deriden arındığında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilebilir, bakım kremlerinin cilde daha iyi nüfuz ederek daha etkili olması sağlanabilir.

Sağlıkla ışıldayan bir cilt için 5 pratik öneriyi sizin için sıraladık; 1.Su için! Günlük yaklaşık olarak 2 litrelik bir su tüketimi uzmanlar tarafından cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için şiddetle öneriliyor. 2.Temiz beslenin! Aşırı yağlı ve işlenmiş gıdalardan kaçının.Taze meyve ve sebzeyi beslenme programınıza mutlaka ekleyin, cildinizdeki farkı göreceksiniz.

3.Düzenli uyuyun! Cilt renginiz ve göz altı morluklarınız kaç uykusuzluğunuzu hemen belli edecektir. Çünkü uyku sırasında tüm vücutla birlikte cilt de dinlenir ve yenilenir.
4.Sigara içmeyin! Sigaranın damarları daraltarak dolaşımı engellemesi ya da bozması nedeniyle cilt hücreleri yeterince beslenememektedir. Sigara içenlerin soluk renginin sebebi de tam olarak budur.
5.Haftada bir cilt maskesi yapın! Cilt tipinize, mevsime ve yaşam tarzına göre cildinizin her dönem farklı ihtiyaçları olacaktır. Cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak, arındırmak, canlandırmak ya da beslemek için haftada bir gün ihtiyacına göre maske yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git