İlişkiye başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler

İlişkiye başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.170 kez okundu.

İlişkilerde ki en büyük sorunlardan biri, ilişkiye sağlam adımlar atmadan başlamak. Bir ilişkinin mutlu bir şekilde devam etmesini sağlayacak en önemli şey sağlam temellerle adım atmaktır. Fakat günümüzde flört dönemi çok kısa tutuluyor, birbirlerini tam olarak tanımadan ”Çok büyük aşklara yelken açılıyor!” ve sonuç hayal kırıklığı… İlk buluşmada doğru sorular sormak çok önemli. Sıradan gibi gözüken sorulara verilen sıradan cevaplar karşınızdaki kişi hakkında oldukça önemli ip uçları veriyor. Doğru ilişki için hem duygularınızın hem de mantığınızın aynı kişiyi istemesi gerektiğini unutmayın.

İlişkiye Başlamadan Bu 3 Maddeye Dikkat Etmeniz Gerekiyor:

Yaptığı işi ne kadar seviyor?

Bu basit ve sıradan soru karşınızdaki insanı tanımanız için sormanız gereken ilk sorulardan biri. İşkolik biri olduğu sonucuna varıyorsanız, arkanıza bakmadan uzaklaşın. Bu tip erkeklerin hayatında işleri herzaman ilk planda olacaktır. Eğer karşınızdaki insan iş yoğunluğundan şikayetçi ve küçük bir kasabada domates ekmek gibi hayalleri varsa, sizde ”ben metropol insanıyım” diyenlerdenseniz uyumlu bir ilişkinin yaşanması çok zordur.

Son ilişkisi neden bitti acaba?

Tabiki ilk buluşmada sorulmaması gereken sorulardan biri. Fakat 3 ya da 4 . buluşma gerçekleştiyse, iş ciddiye biniyor ve bir ilişkiye başlamanız an meselesi olduğundan dolayı bu soruyu sorabilirsiniz. Tabi yinede direkt olarak değil. Şakayla karışık dolaylı yoldan sormanız daha uygun olacaktır. Eğer karşınızdaki erkek eski sevgilisinin arkasından atıp tutmaya başladıysa, ideal erkek özelliklerine çok uzak demektir. Fakat üzerinde durmayıp, kısa ve net bir şekilde nedenini belirttiyse bir sonraki buluşmada giyeceğiniz kıyafeti şimdiden düşünmeye başlayın.

Alışverişkolik mi?

Evet erkeklerin birçoğu alışverişten hoşlanmıyor gibi görünsede bir çoğu en az kadınlar kadar severek alışverişe çıkarlar. Tabi eğer kendisi için çıkıyorsa… Eğer karşınızdaki insan ihtiyacı olmadığı halde sürekli birşeyler alıyorsa, durumu çok iyi olmadığı halde gereksiz yere tonla para harcıyorsa evlenilecek değil, eğlenilecek erkek statüsüne giriyor, üzgünüm. Hesabını kitabını bilmeyen bir erkek, ileride evliliğin sorumluluğunu kaldıramaz. Tabi tutumlu olmakla, cimri olmak arasındaki ince çizgiyi göz önünde bulundurun. Herşeyin aşırısı zararlıdır. Cimri erkek en katlanılmaz erkek tiplerinden.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git