İlişkilerde İletişimsizlik Sorunu Cözümü

İlişkilerde İletişimsizlik Sorunu Cözümü
17 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.081 kez okundu.

Harika bir ilişkimiz var, hiç kavga etmiyoruz diye düşünüyor olabilirsiniz. Eğer ki eve geldiğinizde herkes kendi dünyasında ise, gününüzün nasıl geçtiği hakkında sohbet etmiyorsanız, televizyon başrolde ise tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.

Tutkulu aşklarda tartışmalar da kaçınılmazdır. Karşılıklı paylaşım arttıkça, fikir ayrılıklarının doğması çok doğal. Partnerinizle aranızdaki problemleri çözmek yerine sorunları görmezlikten gelip kendi dünyanıza yönelirseniz farkında olmadan ayrılığın temellerini hazırlarsınız. Zamanla aynı evin içinde 2 yabancı haline geldiğinizde ortada tartışmayı ve çözmeyi gerektirecek bir sorun dahi olmadığı için ayrılık kaçınılmaz son olarak karşınıza çıkar.

Sağlıklı bir ilişkide eşler birbirlerinin düşüncelerini, davranışlarını önemser, yapılanlara karşı tepkisiz kalmaz. O eve geç geldiğinde ya da söz verdiği halde istediğiniz program uygulanmadığında anlayışlı davranmak adına tepkisiz kalmayın, size karşı daha özenli olması konusunda onu uyarın. Tepkisiz kalmak zamanla umursamazlığa ve iletişim kopukluğuna yol açar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git