Göz Çevresi Bakım Maskesi

Göz Çevresi Bakım Maskesi
6 Mart 2017 tarihinde eklendi, 482 kez okundu.

Göz Çevresi Maskesi: Göz çevresinde oluşan torbalanma, kırışıklık ve nemsizlik sorunları her zaman yaşla belirginleşen problemler değildir. Birçok bayanda görülen göz çevresi problemlerini gideren göz çevresi maskesi ile göz çevreniz kusursuz görünecek.

Gözlerinizin etrafı çok fazla kırışıklıklarla doluysa, Göz çevresi kırışıkları için maske tarifleri konumuzda yer alan tariflerle bu problemden kurtulabilirsiniz.

Göz Çevresinde Neden Torba Ve Kırışıklıklar Olur?

Göz torbaları nemsizlikten, göz çevresi kırışıklıkları ise güneş ve sık kullanılan mimiklerden dolayı oluşur. Cildinizi nemlendirirken göz çevresi içinde nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Eğer göz çevrenizde hiçbir problem yok ise ileride oluşmaması için şimdiden bakım yapmanız şart.

  • Tereyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Beyaz ekmek içi ( 1 miktar )

Hazırlanışı: Eritilmiş tereyağının içine ekmek içini atıp lapa oluncaya kadar ezdirin. Oluşan karışımı gazlı bir bez alıp üstüne yayın ve gözlerinizin üzerine koyup ortalama 20 dakika süresince bekletin. Daha sonra gözlerinizi ılık su ile yıkayıp nemlendiricinizi sürün. Göz çevresi maskesini haftada 2 defa uygulayarak göz altı torbaları ve kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz.

 

Göz çevresini nemlendirmek için; akşamları yatmadan göz çevrenize bir miktar tereyağı sürebilirsiniz, sabah kalktığınızda yıkamanız yeterli. Tereyağı çok iyi bir nemlendiricidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git