Gebelikte Doğum Öncesi Bakım

Gebelikte Doğum Öncesi Bakım
15 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.071 kez okundu.

Hizmet ekibi: Doktorunuzla birlikte bir ebeden bu konuda aydalanabilirsiniz. Kontrollerinizi doktor veya ebe yardımıyla yaptırabilir, ultrason incelemeleri için bır-iki kez hastaneye gidersiniz. Gerekli durumlarda da bir uzmanla görüşebilirsiniz.
♦ Ebe yardımı: Yaşadığınız bölgede sadece ebe bulunuyor olabilir. Evde doğum yapacaksanız, alabileceğiniz en iyi yardım budur.
Gebelerin izlemlerinin 1. basamak sağlık kuruluşlarında görevli ebeler tarafından ev ziyaretleri şeklinde yapılması, kırsal kesimde devam ederken, metropollerde ev yerine kurumda izlemler geçerlilik kazanmıştır. Eler ebenin hizmet vereceği bölge belirli olduğundan bölgesindeki gebe alemlerinden sorumludur. Ayrıca 2. ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında da ebe ve hekimler tarafından gebe izlenilen yapılmaktadır.
Danışman yardımı: Bütün doğum öncesi kontrollerinizi hastanede yaptırır, Vıer defasında bir doğum uzmanı ya da sağlık ekibinden biri ile görüşürsünüz. Rutin kontrollerinizi yapan hastane ebeleriyle de tanışırsınız. Eğer gebeliğinize ilişkin herhangi bir risk Taşıyorsanız, önceden var olan bir sağlık sorunuyla yaşıyorsanız ya da gebelikten kaynaklanan birtakım rahatsızlıklarınız varsa, bu tür sağlık hizmeti sizin için gereklidir.

Bağımsız ebeler: Bu hizmet, doğum öncesi özel bakım sunar ve genellikle evde doğum yapmak isteyen anne adayları tarafından kullanılır. Özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden daha ucuz olmasına rağmen, yine de pahalı sayılabilir. Sezaryen gereken durumlarda, önceden hastaneye belli bir ödeme yaptığınız takdirde bu hizmeti de sizin için evde verebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git