Çörek otu yağının kullanım önerileri

Çörek otu yağının kullanım önerileri
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 916 kez okundu.

çörek otu yağıSoğuk press yöntemiyle elde edilen çörek otu yağı,bağışıklık sisteminin desteklenmesinde ve hücrelerin kontrolsüz çoğalmasının önlenmesinde yardımcı olarak kullanılabilir.Vücudumuzun doğası gereği,doğmamış yağ asitlerini üretemediğinden bu yağ asitlerini dışarıdan karşılamak zorunda kalmaktayız.Günlük düzenli kullanılan çörekotu yağı bu açıdan günlük ihtiyacımızı karşılamak için yeterli olmaktadır.

Çörek otu yağı,protoin,karbonhidratlar ve bitkisel yağlardan oluşmaktadır.İçeriğindeki aktif maddeler,nigellon thymoquinon ve uçmayan yağlardır.Diğer maddeler ise linoelik asit(omega-6,omega-3)oleic asit,palmilik asit vardır.

İçeriği:B1,B2  ve B6 vitaminleri,pek çok enzimin üretiminde önemli, rol oynayarak savunma sistemini güçlendirir.Çörekotu yağında kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirgeyen vitaminler bulunmaktadır.

Çörek otunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar,solunum borusunun genişleyip krampların giderilmesini sağlar.

Ayrıca öksürüğü hafifletir.İltihap giderici,ağrı dindirici ve idrar söktürücü etkileri de mevcuttur.Düzenli kullanımda kan şekerini düşürücü etkisi vardır.

Bilimsel araştırmalara göre çörekotu yağının kemik iliği hücre oranını %250 oranında arttırdığı ve tümör hücre gelişimini %50 oranında engellediği görülmüştür.Çörek otu yağı bağışıklık hücrelerini tetiklemekte ve hücreleri virüslerden koruyan interferon üretimini yükseltmekte olduğu belirtilmiştir.Ayrıca çörek otu yağının,kan şekerini düşürmede pozitif etkileri olduğu anlaşılmıştır.

Etiketler:

Çörek otu yağının kullanım önerileri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. capucine dedi ki:

    cenazeler kefenlikten sonra corek otu atiliyor..

Sayfa başına git