Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır

Bikini Bölgesi Ağda Nasıl Yapılır
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 960 kez okundu.

Ağda, istenmeyen tüylere karşı birçok kadının yardımcısıdır. Çünkü yaklaşık bir ay boyunca pürüzsüz bir cilt sağlayan ağda, bu istenmeyen tüylerin zaman içinde incelmesini de sağlayacaktır.

Ağda, kalıntı bırakmadan istenmeyen tüyleri köküne kadar alınır. Zamanla değişmesi gereken ölü deriden vücudu kurtarır. Ağdaya başlayacak olan bir kadının aklına gelen ilk sıkıntı duyacağı acıdır.

Tüyler köklerinden koptuğu için acı kaçınılmazdır. Bazı kadınlar bu acıyı hiç sıkıntı etmezken ağrı eşiği çok düşük olan kadınlar için bu süreç çok sancılıdır. Özellikle en büyük problem bikini bölgesine ağda yapmaktır. Bu bölgeye ağda yaptırmak çoğu kadının gözünde cesaret gerektiren bir davranıştır.

Herhangi bir bölgede büyük acılar veren ağdaya bikini bölgesinde nasıl dayanılır? Buraya ağda yapılacaksa özel bölge ağdaları mı kullanılmalıdır yoksa bu ağdaların normal ağdalardan farkı yok mudur?

Bikini bölgesi ağdaları özel olarak birçok kozmetik dükkanında hatta normal marketlerde bile bulunmaktadır. Bu ağdaların içerikleri normal ağdalarla büyük oranda aynıdır. Ancak bu ağdalar normal ağdalara göre daha serttir. Bu birçok kadının gözünü korkutabilir ancak bu şekilde ağda kıllara çok daha rahat tutunacaktır ve ağda daha az acısız hale gelecektir. Alınan ağdanın pudralı olması ağda sırasında tüylerin birbirine karışmasına engel olur.

Ağda malzemeleri bir araya toplanılır ve ağda yapılacak, üzerine oturulacak yere bir bez veya havlu serilir. Ağda ısıtılır ve jel kıvamına getirilir. Ağda yapılırken ağda oldukça akışkan olmalıymış gibi düşünülür ancak tamamen sıvı hale gelmiş bir ağdanın tüyleri alması daha zordur. Jel kıvamı elde edildiğinde kullanılmalıdır

Acısız bir ağda yapmanın en önemli şartlarından biri düzenli çalışmaktır. Eğer canınız çok yanıyorsa küçük küçük bölgelere ağda uygulamak, çekilen acıyı daha çok çekilir hale getirir. Ağdanın uygulanacağı bölgenin nemlendirilmesi, derinin yumuşak bir hal alması tüylerin temizlenmesinde yardımcı olacaktır.

Ağdaya başlarken bu bölgenin pudralanması cilde verilecek olan tahrişi azaltır. Küçük küçük olan bu tüyolar bir araya gelerek, acının bir nebze de olsa azalmasını sağlayacaktır.

Bikini bölgesindeki kılların uzunluluğu da acıyla doğru orantılıdır. Ağda yapılacağı zaman birbirlerine dolanabilecek olan bu kıllar daha çok acı duyulmasına sebep olur. Bu yüzden ağda yapılmaya başlanmadan önce boyları kısaltılmalıdır. Bu şekilde acı biraz daha çekilebilir bir hal alır.

Genital bölge ağda yapılması en zor yerdir. Çok hassas bir bölge olduğu için kılların çıkış yönünün tayini iyi yapılmalıdır. Ağda bu yönde sürülmeli, tersi yönde çekilmelidir. Yoksa kılların hepsi ağda bezine gelmeyecektir ve genital bölge art arda ağda uygulanmaması gereken bir bölgedir.

Kolayca tahriş olabilir. Kalan tüyler bir eldiven veya bir cımbız yardımıyla alınmalıdır. Ardından ağda yapılan bölge yağla temizlenmeli ve yumuşatılmalıdır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git