Bacak İnceltmek İçin Öneriler

Bacak İnceltmek İçin Öneriler
18 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 597 kez okundu.

Zayıflamaya karar verildiğinde yapılan en büyük yanlışlardan biri bence bunun sadece beslenme ile sağlanacağını düşünmek. Bana kalırsa yapılacak egzersiz ve zayıflama hareketleri zayıflama da çok etkili. Tabi ki beslenme oldukça önemli ancak bölgesel zayıflama hareketleri ile istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün. Peki nasıl mı?

Bölgesel zayıflama hareketleri
Evde sadece yarım saatinizi ayırarak yapabileceğiniz basit hareketlerle zayıflamanız elinizde. Bu hareketleri her gün yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Karın, bacak, kol bölgelerinizi sıkılaştırmak için bir çok hareket var. İlk etapta muhtemelen hareketleri yaptıktan sonra biraz ağrınız olacak. Ancak zamanla vücudunuz alıştıkça ağrılar azalacak. Zamanla hareket sayınızı arttırmaya çalışın. Bence ideal kilonuza ulaştıktan sonra yine formda kalmak için spor yapmaya devam edin.

-Mekik: Herkesin bildiği bir harekettir. Yere sırtüstü uzanın ve öne doğru eğilin. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu hareketi yaparken elleriniz başınızın arkasında olmalı.

Çömelme hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz ve çömelir pozisyona geçiyorsunuz. Ağırlığınız iki ayağınızda eşit olmalı. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırarak çömeliyorsunuz. Bu hareketi yavaş yavaş birkaç kere yapın.

-Merdiven Çıkma Hareketi: 30 cm yüksekliğindeki bir tahta üzerinde (step tahtası tercih edilir) merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu hareket basen bölgesindeki yağları eriterek kalça sıklaştırmaya yarar. İsteğe bağlı olarak tahta yüksekliği değiştirilebilir.

Bisiklet sürme egzersiz.: Bisiklet sürmek karın ve basen için çok faydalıdır. Hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir egzersizdir.

Yürüme: Her gün yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile kısa zamanda etkisini gösterecektir. Yürüyüş için en uygun zaman bence sabahın erken saatleridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git